تحــریریه خبــــــر

تحریریه خبر از اجزاء بسیار تاثیر گذار در عملکرد یک خبرگزاری می باشد . جهت طراحی سایت خبر یا خبرگزاری و یا حتی طراحی پایگاه اطلاع رسانی، مهم ترین ابزار وجود تحریریه کارآمد، سبک و سریع می باشد. از جمله ابزارهای مورد نیاز می توان به امکانات ذیل اشاره نمود. البته توجه به این نکته که قرارگیری تمامی ابزارها به صورت متمرکز در یک سایت خبرگزاری از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد .

 • 01

  News Editorial

  S o f t w a r e

  نـــــرم افــــــزار تحــــریـریـه خبـر

  اتاق خبر ساینا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین ماژول‌های مورداستفاده در مجموعه‌های خبری و اطلاع‌رسانی می‌باشد. ازاین‌رو می‌بایست دارای کاربری ساده، سبک و با رابط کاربری بسیار زیبا باشد. در بسیاری از مجموعه‌های خبری ملاحظه گردیده که مشکلات در نرم‌افزار تحریریه خبر باعث کاهش تولید و انتشار خبر شده است، بعضاً این کاهش بیش از 30 تا 40 در صد بوده، از این مشکلات می‌توان به: کند بودن نرم‌افزار، Refresh های مکرر و بدون دلیل، پیچیده بودن روال کار، نداشتن امکانات مناسب برای کاربر و بسیاری موارد دیگر است

 • 02

  Port subjedts

  S o f t w a r e

  نــــرم افـــــزار درگـاه ســوژه ها

  دنیای رسانه یعنی دنیای تعامل با مخاطب. درتعاملات بین خبرگزاری و مخاطب همواره این مخاطب است که اخبار و مطالب خبرگزاری را مشاهده می نماید . اما تعامل باید دوطرفه باشد تا بتواند تاثیر خود را بگذارد . محصول خبرگزاری ساینا با ایجاد امکان ارسال سوژه های خبری و متن خبر از سوی مخاطبین باعث ایجاد این تعامل شده است . از جمله دیگر امکانات درگاه سوژه ها می توان به ماژول های ایمیل و ارجاع کار اشاره نمود .

 • 03

  Republication

  S o f t w a r e

  نـــــرم افــــزار بـــــاز نشـــــر

  یکی از مهمترین کارهای یک سایت خبرگزاری و یا پایگاه اطلاع رسانی امکان ارسال خبر به صورت تکرار یا دوباره به جاهای مختلف یا خود وبسایت اصلی می باشد. امکان بازنشر خبر شاید منحصر بفرد ترین امکان سامانه جامع خبرگزاری ساینا باشد که با دو فاکتور دقت و سرعت اخبار منتشر شده را بازنشر می کند . با توجه به بررسی نیازهای خبرگزاری ها ، یکی از مهم ترین نیاز آنها سیستم بازنشر خبر بوده است ، بازنشر سیستمی است که امکان ارسال دوباره خبر (خبر، گزارش، متن و ...) را بدون هرگونه کپی و تایپ و یا آپلود و ذخیره کردن تصویر را به سریع ترین شکل ممکن فراهم می نماید.

 • 04

  Content Analysis

  S o f t w a r e

  نـــــرم افـــــزار بخــش آمــــاری

  دنیای رسانه همواره به دنبال جذب مخاطب بیشتر و تاثیر عمیق تر است . در محصولات خبرگزاری که با تمام اقشار جامعه در ارتباط است و مخاطب عام دارد. امکان داشتن بازخورد بسیار مهم است . اینکه پربازدیدترین مطلب چه بوده است یا کدام نوع سرویس خبری بیشترین اقبال را در نزد مردم دارد بسیار مهم است . در ماژول آمار خبرگزاری تمامی این اطلاعات برای مسئول خبرگزاری قابل رویت است . اینکه بتواند به راحتی انواع گزارشات را بر اساس بازدید ها رویت نماید وبراساس آن تصمیم گیری نماید. از نقاط قوت این ماژول در محصول خبرگزاری است . خبرنگاران و خبرگزاری بر اساس میزان مخاطب خود رشد می کنند. مدیریت مخاطبان از اصول حرفه ای خبرگزاری هاست و دریافت بازخورد نقش مهمی در مدیریت مخاطبان خواهد داشت .

مــاژول هــــــای مـرتبط با نیـــروی انســانی

مدیریت منابع انسانی همواره یکی از دغدغه های هر مجموعه ای بوده و هست . مدیران موفق، پیوسته درصدد داشتن اطلاعات به روز و دقیق در مورد نیروی انسانی خود می باشند تا بتوانند به بهترین شکل با اجرای سیاست‏های مربوطه، باعث افزایش بهره ‏وری در سازمان شده و بتوانند به شیوه مطلوب تری به اهداف سازمانی خود نایل گردند. مدیران و کارشناسان قادرخواهند بود با استفاده از ماژول‏های مدیریت منابع انسانی، در هر مکان و در هر زمانی امور مربوط به کارکنان را مدیریت نموده و باعث کاهش زمان ، هزینه گردند‏ . در تهیه نرم افزارها خصوصا نرم‏افزارهای سازمانی نیز می بایست توجه ویژه ای به مقوله منابع انسانی داشت. از جمله امور مربوط به نیروی انسانی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • حضور و غیاب و مرخصی

  ازجمله امکانات مورد نیاز جهت مدیریت نیروی انسانی در خبرگزاری ، اطلاع از حضور و ثبت درخواست مرخصی برای پرسنل می باشد. با توجه به سطوح مدیریتی در هربخش امکان اطلاع رسانی و کسب مجوز و یا عدم صدور مجوز برای مدیران و مسئولان هر بخش در نرم افزار مدیریت پرسنل تعبیه شده است.

 • امور قراردادها

  یکی از مهمترین کارهایی که امکان مدیریت نیروی انسانی از زمان جذب تا تمدید قرارداد و تعدیل نیروی انسانی از دیگر امکانات موجود در ماژول نیروی انسانی در یک خبرگزاری می¬باشد. طی مراحل متعدد جهت عقد قرارداد و نوع همکاری خبرنگار و سایر پرسنل و براساس نوع قرارداد و... از جمله امکانات موجود در ماژول امور قراردادها می باشد.

 • فیش حقوقی

  صدور فیش حقوق در یک خبرگزاری دارای پارامترهای متعددی می باشد. منعطف بودن نوع قراردادها در خبرگزاری ها و انواع همکاری پرسنل نیاز به خصوصی سازی در صدور فیش حقوق می باشد. که نرم افزار مدیریت پرسنل خبرگزاری ها به چنین هدفی طراحی گردیده است.

مــاژول
هــــای
جــانبی

لیــــگ
فوتبــال

این ماژول به منظور نمایش اطلاعات لیگ های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد . اطلاعات کلی یک بازی شامل زمان و مکان و داور مسابقه و در آخر نتیجه بازی در این ماژول لحاظ شده است . از مهمترین مواردی که در این ماژول وجود دارد امکان نمایش جدول لیگ بر اساس نتایج بازی های لیگ است . این ماژول در بخش ورزشی خبرگزاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند نظر مخاطبین ورزشی را به خود جلب نماید .

نظــــر
سنــجی

ماژول نظرسنجی به منظور کسب آراء و عقاید و نظرات مخاطبین و بازدیدکنندگان ایجاد شده است . این آراء و عقاید از طریق یک موضوع یا مبحث یا سوال قابل دریافت است .

فــــرم
ســــاز

شاید کلمه فرم های خبری را بارها در انواع خبرگزاری ها و محصولات خبرگزاری دیده باشید اما محصول خبرگزاری ساینا دارای امکان فرم سازی مختص خبرگزاری است . سامانه هایی نظیر خبرگزاری ها که طی فرایندهای مختلف کاری با انواع و اقسام فرم ها و چارچوب های نوشتاری سروکار دارند نیاز به انواع فرم های خبری و عمومی دارند . ماژول فرم ساز با امکاناتی که در اختیار سردبیران و خبرنگاران قرار می دهند این امکان را فراهم می آورد که به راحتی بتوانند انواع فرم های الکترونیکی دریافت و نشر اخبار را با قابلیت های متنوع و بر اساس نیاز ایجاد نمایند .

ارتباط با
مـــــا

ماژول ارتباط با ما به عنوان یک پل ارتباطی عمل می کند و دریافت کننده انواع پیشنهادات و انتقادات می باشد. هر فرد از طریق این صفحه می تواند نظرات خود را به مسئولین مربوطه انتقال دهد . در واقع این که می توان با استفاده از این ماژول، بازخوردی از ارائه خود در پرتال را داشته باشیم نقش مهم ماژول ارتباط با ما را مشخص می نماید.

ارجــــاع
کــــــار

در مجموعه های خبری همیشه یکی از اصلی ترین دغدغه ها ارجاع کار برای خبرنگار ، عکاس و ... می باشد . برای مثال در یک روز کاری خبرگزاری، نامه ای دریافت می کند مبنی بر اینکه فردا نشست خبری یکی از مسئولان کشوری است . در حال سنتی می بایست بصورت تلفنی یا حضوری با خبرنگار ، عکاس و ... هماهنگ و جزئیات کامل و معرفی نامه در اختیار او قرار گیرد.

سفـارش
تبلیغـات

خواص تبلیغات در کسب و کارها برای همگان واضح است . برای موفقیت در تبلیغات در فضای مجازی باید جامع هدف خود را مشخص نماییم . درگاه های مختلفی که فضای مجازی در حال فعالیت هستند هر یک به نوبه خود داری یک نوع کسب و کار خاص هستند هریک به نوبه خود دارای یک نوع کسب و کار خاص هستند یا از کسب و کار خاصی حمایت می کنند . بازدید کنندگان نیز هر کدام با توجه به علاقه یا کسب و کار خود صفحات وبسایت ها و پرتال ها را مشاهده می نمایند . اما نکته مهم در اینجاست که برخی کسب و کارها مخاطب خاصی ندارند و مخاطب آن ها اقشار مختلف مردم با سلایق و علایق مختلف هستند که یکی از مهمترین این کسب و کارها ، خبرگزاری ها و پرتال های رسانه ای هستند . داشتن مخاطب عام ، خود باعث ایجاد فرصتی گرانبها برای چنین وبسایت ها و پرتال هایی است و این فرصت چیزی جزتبلیغات در سطح وبسایت نمی باشد.

نسخــه
موبــایل

با گسترش روزافزون درجه نفوذ تلفن همراه بین آحاد مردم، استفاده از اپلیکیشن های موبایل، نیاز مبرم هر خبرگزاری می باشد . انتشار سریع اخبار دقیق باعث جذب مخاطبان بسیاری خواهد شد. امروزه داشتن تلفن همراه به یک نیاز تبدیل شده است و این نیاز بهترین فرصت را برای رسانه ها فراهم آورده است تا بتوانند همیشه و در هر لحظه با مخاطب خود در ارتباط باشند . نسخه موبایل محصول خبرگزاری با ایجاد بستر مناسب تمام امکانات لازم برای ارائه هر چه بهتر خدمات خبری را فراهم نموده است .